Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Lycoris Recoil

    ★★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Ya Boy Kongming!

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ranking of Kings

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Horimiya

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Directly Kakha

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½