Sort by

NateDrake96 has logged 168 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Men Talk About

What Men Talk About

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loud Connection

Loud Connection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Most Shocking Second a Day Video

Most Shocking Second a Day Video

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gentlemen of Fortune

Gentlemen of Fortune

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kid

The Kid

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry