Nate has logged 359 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Edit this entry  
22
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
14
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry