Nate has logged 36 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Detention

Detention

2011
×
Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
09
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★
Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry