Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry