Nate has logged 29 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★
Edit this entry  
15
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry