Sort by

Nate has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Edit this entry  
12
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jexi

Jexi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry