Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Click

Click

2006
×
★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
01
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
First Daughter

First Daughter

2004
×
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Edit this entry