• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix