Sort by
  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Bacurau

  • Guava Island

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Roma

  • Paradise Lost

  • Climax

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Gaga: Five Foot Two

  • mother!

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • Okja

  • Baby Driver

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • 20th Century Women

  • Split

  • Moonlight

  • La La Land

  • Nerve

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Aquarius

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

  • Wiener-Dog

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Danish Girl

  • Steve Jobs

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Second Mother

  • Mistress America

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Big Eyes

  • Black Mirror: White Christmas

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Lucy

  • I Origins

  • Mommy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Her

    ★★★★★

  • Diana

  • Dallas Buyers Club

    ★★

  • Gravity

    ★★

  • About Time

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★