RSS feed for Nathan_Eric
  • Extraction

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Ghostbusters

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Days of Future Past

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Thor

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Gran Torino

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • 300

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • X-Men

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★