RSS feed for Nathan_Eric
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
08
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Bullet for the General

A Bullet for the General

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Face to Face

Face to Face

1967
×
★★★½
Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Edit this entry  
13
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★
Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry