• Walk the Line

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • Army of Darkness

    ★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★½

  • Zombie Flesh Eaters

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Cannibal Holocaust

    ★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • If You Meet Sartana Pray for Your Death

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Raid

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Black Hole

    ★★½