• He's All That

    ★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • Locked Down

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Yours Mine Ours