Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry