nathan h has logged 187 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Warrior Women

Warrior Women

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stock

Stock

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Distance

Distance

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tanna

Tanna

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solace

Solace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good, the Bad and the Hungry

The Good, the Bad and the Hungry

×
Read the review Edit this entry