Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Machete

Machete

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anaconda

Anaconda

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaolin Drunken Monk

Shaolin Drunken Monk

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry