Sort by

nathankerce has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tupac: Resurrection

Tupac: Resurrection

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry