RSS feed for Daniil
  • K-12

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Insidious: The Last Key

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Crash Pad

  • Logan Lucky

  • My Friend Dahmer

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moonlight

  • Paterson

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Insidious: Chapter 3

  • Carol

  • It Follows

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Insidious: Chapter 2

  • Kill Your Darlings

    ★★★★½

  • The Jeffrey Dahmer Files

  • Melancholia

  • Insidious

  • Orphan

  • Enter the Void

  • Antichrist

  • Funny Games

    ★★★★★

  • Like Minds

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • Saw

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Dahmer

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Murder by Numbers

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★

  • Secretary

    ★★★★½

  • Ichi the Killer

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Spirited Away

  • Moulin Rouge!

  • Electric Dragon 80.000 V

    ★★★★

  • Battle Royale

    ★★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★★★

  • American Psycho

  • Audition

    ★★★★½

  • Fight Club

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • Shark Skin Man and Peach Hip Girl

    ★★★½

  • Funny Games

  • Labyrinth of Dreams

    ★★★★★

  • Scream

  • Crash

    ★★★½

  • Picnic

    ★★★½

  • Se7en

  • Heavenly Creatures

    ★★★★

  • Schindler's List

  • Swoon

  • The Trial of Jeffrey Dahmer

  • Full Metal Jacket

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

  • A Nightmare on Elm Street

  • Return of the Jedi

  • The Shining