• Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Firestarter

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That