RSS feed for Nathan

Nathan has logged 159 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sidekicks

Sidekicks

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hellbound

Hellbound

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Purple People Eater

Purple People Eater

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slam Dunk Ernest

Slam Dunk Ernest

1995
×
½
Read prior review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slam Dunk Ernest

Slam Dunk Ernest

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Wifed Out

All Wifed Out

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Achmed Saves America

Achmed Saves America

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ballistic: Ecks vs. Sever

Ballistic: Ecks vs. Sever

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of One

Army of One

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Oscar

The Oscar

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Enough

Crazy Enough

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Unauthorized Saved by the Bell Story

The Unauthorized Saved by the Bell Story

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Gus

Gus

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Frank McKlusky, C.I.

Frank McKlusky, C.I.

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Larry Gaye: Renegade Male Flight Attendant

Larry Gaye: Renegade Male Flight Attendant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days of Frankie the Fly

The Last Days of Frankie the Fly

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Search and Destroy

Search and Destroy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rock 'n' Roll High School Forever

Rock 'n' Roll High School Forever

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Busted

Busted

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

2017
×
Read the review Edit this entry