RSS feed for Nathan
  • The Damned: Don't You Wish That We Were Dead

    ★★★½

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Uncle Kent 2

    ★★★½

  • Home Sweet Hell

    ★½

  • Kidnapping Mr. Heineken

  • Unfinished Business

  • Focus

    ★★½

  • Hot Tub Time Machine 2

  • Dragon Blade

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Accidental Love

    ★★★½

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★½

  • Jupiter Ascending

  • Florida Man

    ★★★★

  • Don Verdean

  • I Smile Back

    ★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • 3 ½ Minutes, 10 Bullets

    ★★★★★

  • Cop Car

    ★★★★

  • Strange Magic

  • True Story

    ★★★★

  • The Boy Next Door

    ★★½

  • The Bronze

    ★★★½

  • Mortdecai

  • The Wedding Ringer

  • Tracers

  • The Interview

    ★★

  • Big Eyes

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Dying of the Light

    ★★

  • Jingle All the Way 2

  • Atari: Game Over

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • The Gambler

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Actress

    ★★★★

  • A Merry Friggin' Christmas

  • Sex Ed

  • Pervert Park

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Search Party

    ½

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • V/H/S: Viral

    ★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Magician: The Astonishing Life and Work of Orson Welles

    ★★★

  • Men, Women & Children

    ★½

  • Fury

  • Stretch

    ★★★

  • Christian Mingle

    ★★

  • Cooties

  • The Overnighters

    ★★★★

  • Citizenfour

    ★★★½

  • Kill the Messenger

    ★★★

  • St. Vincent

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Left Behind

    ★★½

  • Playing It Cool

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Not Cool

    ★½

  • Everly

    ★★

  • Space Station 76

    ★★★

  • Tusk

    ★★

  • Atlas Shrugged: Part III

    ★★★★★

  • The Drop

    ★★★½

  • Miss Meadows

    ★½

  • The Cobbler

    ½

  • Dolphin Tale 2

    ★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★

  • Adult Beginners

  • Cake

    ★★½