Sort by

Nathan? has logged 279 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
27
Shaft

Shaft

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Overcomer

Overcomer

2019
×
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hooligan Sparrow

Hooligan Sparrow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Naila and the Uprising

Naila and the Uprising

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry