Nathan has logged 374 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Premature Burial

The Premature Burial

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tread

Tread

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bone

Bone

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry