Sort by

Nathan has logged 24 entries for films during November 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
9

9

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
9

9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry