RSS feed for Nathan
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Cousins

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Juror 8

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • He's Out There

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★