RSS feed for Nath.
  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Nappily Ever After

  • Johnny English Strikes Again

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight