RSS feed for natigsalgado
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Becoming

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Bang

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Suki

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★½

  • Peter's To-Do List

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Culture Shock

    ★★★½

  • The Last Czars

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Pavarotti

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Camp! The Movie

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • UglyDolls

  • Woodstock

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Untouchable

    ★★★½

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Kitbull

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Innocent Man

    ★★★★

  • Emmet's Holiday Party: A LEGO Movie Short

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★½

  • The Limit

  • Bird Box

    ★★★★★

  • In the Absence

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½