Sort by

natalia ✿ has logged 413 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Analyze This

Analyze This

1999
×
Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moongirl

Moongirl

2005
×
Edit this entry  
28
Four Women

Four Women

1975
×
Edit this entry  
28
Sinbad and the Cyclops Island

Sinbad and the Cyclops Island

2003
×
Edit this entry  
25
1968: The Year That Changed America

1968: The Year That Changed America

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
20
The Movies

The Movies

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Natalie Wood: What Remains Behind

Natalie Wood: What Remains Behind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Vogue: The Editor's Eye

In Vogue: The Editor's Eye

2012
×
Edit this entry  
13
Emma

Emma

1996
×
Edit this entry  
13
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bandidas

Bandidas

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Latin Explosion: A New America

The Latin Explosion: A New America

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rita Hayworth: The Love Goddess

Rita Hayworth: The Love Goddess

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Edit this entry  
09
Miles

Miles

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
04
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
02
A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Kenny & Dolly: A Christmas to Remember

Kenny & Dolly: A Christmas to Remember

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
27
The Hunchback

The Hunchback

1997
×
★½
Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Steve

Steve

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Making of 'Rushmore'

The Making of 'Rushmore'

2000
×
Edit this entry