• Bad Trip

    ★★★

  • Apollo 11: Quarantine

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Mr. Li

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Yellow Rose

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Swamp Patch

  • Alita: Battle Angel

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Glass

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • The Predator

  • The Sisters Brothers

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • BuyBust

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • The Wedding

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½