Sort by

Nathan has logged 146 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yummy

Yummy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma!

F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma!

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Pizza Time

Pizza Time

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Torpedo: U-235

Torpedo: U-235

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
There Comes a Knocking

There Comes a Knocking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry