Sort by

nat has logged 59 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry