• The Witch

    The Witch

    ★★★★½

    incrível que a thomasin não meteu a porrada nos gêmeos

  • Wizards: Tales of Arcadia

    Wizards: Tales of Arcadia

    ★★★★★

    po nem sabia que dava p marcar. amo meu namorado douxie!!

  • Tangled

    Tangled

    ★★★★★

    maior que ******

  • Fifteen

    Fifteen

    ★★★

    can some romantic shit happen to me damn 🕳️🚶

  • Madeline's Madeline

    Madeline's Madeline

    ★★★

    helena howard eu te amava tanto mulher pq tu tem que ser burra

  • Don't Look Deeper

    Don't Look Deeper

    ★★★★★

    all tv series should be like this one, short but you don't feel like you're missing anything, so simple yet so complex. it's a pretty interesting project and I hope it has another season

  • Notting Hill

    Notting Hill

    ★★★½

    bullshit there's no chance to find a man like william thacker and a lovely actress to fall in love w me

  • Howl's Moving Castle

    Howl's Moving Castle

    ★★★★½

    começando o ano com ghibli!!

  • Girlhood

    Girlhood

    ★★★½

    karidja is soooooo gorgeous

  • Sound of Metal

    Sound of Metal

    ★★★★

    so true riz ahmed and liv cooke!

  • The Hunchback of Notre Dame

    The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★½

    underrated masterpiece!!!

  • The Nutcracker Prince

    The Nutcracker Prince

    ★★★★½

    whenever i watch my childhood films i will immediately hear ribs by lorde and stuff