• Beanie Mania

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Raging Fire

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Luchadoras

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • The Dig

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Leap

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Macaluso Sisters

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Feel the Beat

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★½

  • Inventing the Future

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★½

  • Chaco

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★½