Nat has logged 42 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Libertad

La Libertad

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★½
Edit this entry  
26
Redeemer

Redeemer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
I Am Trash

I Am Trash

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
I Am Here

I Am Here

2014
×
★½
Edit this entry  
24
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Housebound

Housebound

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Still Life

Still Life

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Automata

Automata

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
High Five

High Five

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stranger

The Stranger

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am a Knife with Legs

I Am a Knife with Legs

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Cub

Cub

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jacky in the Kingdom of Women

Jacky in the Kingdom of Women

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chase

The Chase

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
El compadre Mendoza

El compadre Mendoza

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoner 13

Prisoner 13

1933
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Quai des Orfèvres

Quai des Orfèvres

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Invasion

Invasion

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Les Enfants Terribles

Les Enfants Terribles

1950
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Baron of Arizona

The Baron of Arizona

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Edit this entry  
13
Redes

Redes

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mala Mala

Mala Mala

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Level Five

Level Five

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Viola

Viola

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry