RSS feed for Naughty

Naughty has watched 37 adventure films released in the 1990s.

  • The Mission

    ★★★

  • The Messenger: The Story of Joan of Arc

    ★★★½

  • The Iron Giant

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Star Trek: Insurrection

    ★★½

  • Six-String Samurai

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★½

  • Moby Dick

    ★★★

  • The Man in the Iron Mask

    ★★★½

  • Deep Rising

    ★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★★

  • The Fifth Element

    ★★★

  • Anaconda

    ★★★★

  • Star Trek: First Contact

    ★★★★

  • Independence Day

    ★★★★★

  • Twister

    ★★★★

  • Johnny Mnemonic

    ★★½

  • The City of Lost Children

    ★★★★★

  • Rob Roy

    ★★★★

  • Star Trek: Generations

    ★★½

  • Rapa Nui

    ★★★★

  • Speed

    ★★★★½

  • Legends of the Fall

    ★★★½

  • The Magic Crane

    ★★½

  • Last Action Hero

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • RoboCop 3

    ★½

  • Medicine Man

    ★★★★

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★

  • Black Robe

    ★★★½

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★½

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★

  • The NeverEnding Story II: The Next Chapter

    ★½

  • RoboCop 2

    ★★½

  • Lord of the Flies

    ★★★★