Naughty has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Monsters: Dark Continent

Monsters: Dark Continent

2014
×
★½
Edit this entry  
16
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Leaving D.C.

Leaving D.C.

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Draug

Draug

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★½
Edit this entry  
16
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Araf 4: Meryem

Araf 4: Meryem

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Araf 3: Cinler Kitabi

Araf 3: Cinler Kitabi

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Araf 2

Araf 2

×
★★½
Edit this entry  
16
Araf

Araf

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Prey

Prey

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Infection

Infection

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Last Five Days

The Last Five Days

2020
×
Edit this entry  
16
La llorona

La llorona

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Die

You Die

2018
×
½
Edit this entry  
09
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dark Water

Dark Water

2016
×
½
Edit this entry  
09
Beneath

Beneath

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Zoo

Zoo

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Lake of Death

Lake of Death

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Driven

Driven

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Unhuman Nature

Unhuman Nature

2020
×
Edit this entry  
06
Moose the Movie

Moose the Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Z

Z

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Starfish

Starfish

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Shed

The Shed

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Mary

Mary

2019
×
Edit this entry