Sort by

NF0_2 has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★½
Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
½
Edit this entry  
13
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
John Rabe

John Rabe

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Edit this entry  
03
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry