Sort by

NF0_2 has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★½
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
½
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry