Sort by
  • Candyman

  • The Suicide Squad

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Sightless

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

  • I May Destroy You

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Normal People

  • Happiness Continues

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Outsider

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Ten Years Later: The Extended Pied Piper Documentary

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Monsoon

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Toy Story Collection

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness