Naweed has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Edit this entry