Sort by

Nayan has logged 56 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alex & the List

Alex & the List

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dying to Survive

Dying to Survive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Animals

Animals

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost and Found

Lost and Found

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Still Human

Still Human

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Intentions

Good Intentions

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Must Die

All Must Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Away

Away

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bellbird

Bellbird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chhapaak

Chhapaak

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hope

Hope

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tungrus

Tungrus

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Sorabh Pant : My Dad Thinks He's Funny

Sorabh Pant : My Dad Thinks He's Funny

2017
×
★★
Edit this entry