Sort by

Nayan has logged 53 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vinyl Revival

The Vinyl Revival

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Inventing Tomorrow

Inventing Tomorrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Closet

The Closet

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
James Veitch: Straight to VHS

James Veitch: Straight to VHS

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 33

The 33

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Weight of Gold

The Weight of Gold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tench

Tench

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The County

The County

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fritzi: A Revolutionary Tale

Fritzi: A Revolutionary Tale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl in the Hallway

Girl in the Hallway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Canopy

Under the Canopy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Equation

Violent Equation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bubbles

Bubbles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kids

Kids

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cante

Cante

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Moth

Moth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trauma Chameleon

Trauma Chameleon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
There Were Four of Us

There Were Four of Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Rain

Rain

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prince’s Voyage

The Prince’s Voyage

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Milk

Black Milk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry