• Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • Mainstream

  • Minari

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Lady Macbeth

  • The Visit

    ★★★½

  • Demolition

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★★½

  • The Act of Killing

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • My Own Private River

    ★★★★½

  • Megamind

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Blur: No Distance Left to Run

  • The Lovely Bones

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Bee Movie

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • My Blueberry Nights

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Charlotte's Web

    ★★★★

  • Paprika

    ★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Brick

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • In Transit