renee has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
½
Edit this entry  
22
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Red Dog

Red Dog

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry