• White Winged Horse

  • The Queen's Gambit

  • Amarcord

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mauvais Sang

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

  • Red Beard

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Invasion

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Au Revoir les Enfants

    ★★★★★

  • The Conformist

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • I Origins

    ★★★½