Nazlı has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rupture

Rupture

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puparia

Puparia

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pretend That You Love Me

Pretend That You Love Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Birds, Orphans and Fools

Birds, Orphans and Fools

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Edit this entry  
20
Tommy

Tommy

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carne

Carne

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
06
3 Women

3 Women

1977
×
★★½
Edit this entry  
06
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry