• Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★

  • Seaspiracy

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Waiting for the Barbarians

    ★★

  • Steven Universe: The Movie

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • The Specials

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Balloon

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • Life Itself

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½