Nicholas has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Edit this entry  
29
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★½
Edit this entry  
28
Another Time

Another Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
My Perfect Romance

My Perfect Romance

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
Air Strike

Air Strike

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Collective

Collective

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★
Edit this entry  
21
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1999
×
★★
Edit this entry  
20
Madea's Big Happy Family

Madea's Big Happy Family

2011
×
★½
Edit this entry  
20
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★½
Edit this entry  
20
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★½
Edit this entry  
15
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★
Edit this entry  
07
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry