• Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • John and the Hole

    ★★

  • Knocking

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Evil Eye

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Host

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Murder in the Bayou

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½